mirbud
gplus
linkedin
youtube

Expo Mazury w trosce o najmłodszych

Woda, lasy, przyroda - Kraina Tysiąca Jezior ma wiele do zaoferowania. Jak jednak korzystać z dobrodziejstw natury bezpiecznie? Expo Mazury w Ostródzie, mając na uwadze dobro dzieci, organizuje wydarzenie mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa wśród uczniów. Bezpieczne Mazury odbędą się już 16 i 17 maja 2018 roku.

Projekt Bezpieczne Mazury ma charakter edukacyjny i jest skierowany do grup zorganizowanych w wieku szkolnym. Jego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa podczas aktywnego wypoczynku w wakacje, ale także w drodze do szkoły, w Internecie i w wielu innych sytuacjach, których uczestnikami są dzieci i młodzież. Podczas wydarzenia uczestnicy wezmą udział w lekcjach i pokazach zorganizowanych przez służby.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie podpowie jak zadbać o higienę osobistą, opowiedzą o profilaktyce zatruć pokarmowych i o skutkach zażywania dopalaczy i e-papierosów. Państwowa Straż Pożarna zaprezentuje sprzęt pożarniczy i wyświetli filmy dydaktyczne. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie z kolei zajmie się tematyką użądleń przez owady, ukąszeń, pomocy chorym i rannym zwierzętom oraz wypadków i zagrożeń.

Komenda Wojewódzka Policji powie jak ważna jest trzeźwość w ruchu drogowym i jak zachować się w przypadku zaginięć. Zaprezentuje również sprzęt policyjny. Natomiast Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska poświęci czas tematyce ekologii i dbałości o środowisko naturalne, a Centrum Szkolenia Straży Granicznej tematyką przekraczania granic w Unii Europejskiej oraz zasad bezpiecznego pobytu za granicą. O pierwszej pomocy przedmedycznej i ratownictwie na jeziorach opowie Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Oprócz wyżej wymienionych służb pojawią się także: Państwowa Inspekcja Sanitarna, Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie, Grupa Specjalna Płetwonurków, Warmińsko-Mazurski Oddział SG oraz Centrum Powiadomienia Ratunkowego 112.

Bloki edukacyjne dla grup szkolnych to nie koniec atrakcji. W ramach imprezy zostaną zorganizowane konkursy (plastyczny dla grupy wiekowej 7-12 lat i fotograficzny dla grupy wiekowej 13-18 lat). Zgłoszenia prac do konkursów trwają do 14 maja 2018 r. Regulaminy konkursów są dostępne na stronie http://bezpieczne-mazury.pl/konkursy. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody!

Regionalnej inauguracji sezonu letniego patronują: Wojewoda Warmińsko–Mazurski, Marszałek Województwa Warmińsko–Mazurskiego, Starosta Ostródzki, Burmistrz Miasta Ostróda oraz Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Oficjalnymi sponsorami drugiej edycji wydarzenia zostali: Michelin, Kaufland, Hotel Anders, Kruszwica, MPEC, Ostróda Recycling, Winning Moves, Schöller, Sokołów, Agencja Ochrony Skorpion w Ostródzie, Żywiec Zdrój oraz Centrum Dobrego Smaku.

Więcej informacji na stronie: www.bezpieczne-mazury.pl