mirbud

Wiosna zaczęła się w Expo Mazury!

12 000 odwiedzających, 150 wystawców – w miniony weekend ostródzkie centrum targowe tradycyjnie rozpoczęło wiosnę.
 
Czwarta edycja targów budownictwa, wyposażenia wnętrz i ogrodów Twój Dom Twój Ogród oraz jedenasta edycja kiermaszu ogrodniczego Zielona Arena odbyły się w dniach 23-24 marca. W tym roku cieszyły się jeszcze większym zainteresowaniem odwiedzających – ponad 12 000 osób zapoznało się z ofertą producentów oraz dystrybutorów materiałów budowlanych, wykończeniowych, instalacyjnych, elementów wyposażenia wnętrz, pracowni projektowe, pośredników w obrocie nieruchomości oraz instytucji finansowe. Oczywiście można było również zrobić ogrodnicze zakupy, gdyż jak zawsze nie zabrało wystawców oferujących rośliny, krzewy i drzewka.
 
Gościem Specjalnym tej edycji był Dariusz Wardziak czyli Darek Stolarz znany m.in. z programów Dorota was urządzi czy Domowe rewolucje a od niedawna także z własnego programu Darek Solo. Przez oba dni poprowadził warsztaty z udziałem publiczności, podczas których można było nauczyć się jak samodzielnie w krótkim czasie wykonać ozdobny statek albo lampion ogrodowy. Zwiedzający mogli także odwiedzić Strefę Dobrego Dachu, gdzie odbywały się pokazy sztuki dekarskiej, prowadzone przez Dekarzy z PSD W Strefie Dobrego Dachu – każdy mógł z bliska przyjrzeć się nowym materiałom dachowym, innowacyjnym rozwiązaniom prezentowanym przez czołowych Producentów pokryć dachowych w Polsce oraz zasięgnąć porady eksperta. Odwiedzający mogli także wziąć udział w warsztatach tworzenia lasu w szkle prowadzonych przez Anię Ptak – wykształconą florystkę, która na codzień szkoli w Elblągu w pracowni Wykonane Przez Ania Ptak.
 
Kolejna edycja kiermaszu ogrodniczego odbędzie się w dniach 12-13 października, a targi Twój Dom Twój Ogród w przyszłym roku.