mirbud
gplus
linkedin
youtube

Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych oraz Mazurskie Agro Show zakończone sukcesem

W dniach 10-11 lutego 2018 r. w Expo Mazury w Ostródzie odbyły się dwa wydarzenia: Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych oraz Mazurskie Agro Show 2018. Oba zgromadziły w halach targowych 41 336 odwiedzających!
Wystawa została zorganizowana po raz trzeci przez Expo Mazury S.A. we współpracy z Warmińsko-Mazurską Izbą Rolniczą, Samorządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie oraz branżowymi organizacjami rolników, a także współfinansowana z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego. Mazurskie Agro Show - wystawę urządzeń rolniczych z udziałem czołowych dystrybutorów z regionu - zorganizowała Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych.
 
Specjalnym gościem Wystawy był Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel. Minister wraz z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Rolnictwa Zbigniewem Babalskim wziął udział w konferencji prasowej w sobotę (10.02.2018) o godzinie 10:00. Pod koniec konferencji, w obecności Ministra podpisano między Expo Mazury a PIGMiUR list intencyjny o współpracy przy organizacji jesiennych targów hodowlanych. Minister wraz z przedstawicielami władz samorządowych oraz organizacji rolniczych wziął udział w oficjalnym otwarciu Mazurskiego Agro Show oraz Warmińsko-Mazurskiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych, zwiedził hale wystawowe, spotkał się także z rolnikami, rozmawiając z nimi o aktualnej sytuacji w polskim rolnictwie i odpowiadając na nurtujące ich pytania.
 
Podczas Warmińsko-Mazurskiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych można było obejrzeć ponad setkę najlepszych zwierząt: bydła mlecznego, bydła mięsnego, koni, kóz i owiec. Podczas oficjalnego otwarcia Wystawy i Mazurskiego Agro Show zostały wręczone odznaczenia „Zasłużony dla Rolnictwa”, „Za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego” oraz złote odznaki Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Podczas Wystawy, w sobotę 10.02.2018 odbył się konkurs „Młody Hodowca”, podczas którego dzieci prezentowały dorobek hodowlany swoich rodziców. W niedzielę natomiast (11.02.2018) wyróżnieni hodowcy otrzymali puchary, nagrody i odznaczenia przyznawane przez Zbigniewa Babalskiego, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina oraz Prezesa Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej Jana Heichela.
 
Patronat honorowy nad Warmińsko-Mazurską Wystawą Zwierząt Hodowlanych objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel oraz Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.
 
Organizatorzy Wystawy już dziś zapraszają na jesienne targi hodowlane Zagroda 2018, które odbędą się dzięki współpracy Expo Mazury i PIGMiUR.